Najbližšie debničku doručíme:
/ / / /
Objednávky prijímame do:
Váš košík je prázdny

Najčastejšie otázky

Čo to je debničkový predaj ovocia a zeleniny?

Debničkový predaj alebo komunitou podporované poľnohospodárstvo (community supported agriculture) je komunitný systém predaja zeleniny a ovocia od pestovateľov priamo z ich záhrad či polí. Produkty sú zbierané najskôr deň pred rozvozom, a teda je zaručené, že dostanete vždy čerstvé, kvalitné, veľmi chutné, miestne produkované a sezónne ovocie a zeleninu.Tento systém veľmi úspešne už niekoľko rokov funguje napríklad vo Francúzsku, vo Švajčiarsku, v Nemecku, vo Veľkej Británii a ďalších krajinách.

Čo obsahuje debnička

Debnička obsahuje namiešanú čerstvú sezónnu zeleninu a ovocie, alebo produkty ktoré možno skladovať (zemiaky, koreňová zelenina, cibuľa, kapusta, ....)

Čo zaručujú debničky

Debničky obsahujú sezónne potraviny, ktoré sa pestujú na Slovensku, takže pôvod potravín aj spôsob pestovania je zaručený.

Kde všade debničku vozíte?

Debničky rozvážame v Liptovskom Hrádku, Liptovskom Mikuláši, Ružomberu, Poprade, príležitostne aj v Dolnom Kubíne a dedinách v blízkom okolí. Poplatok za dovoz priamo domov je zahrnutý v cene debničky. Pokiaľ si vyskladávate debničku sami (objednávka neobsahuje žiaden typ nami skladanej debničky), neplatíte dovoz pri cene za tovar nad 30,00€. Do 30,00€ je cena za dovoz 3,90€.

Možem si vybrať čo bude v debničke?

Našou prioritou je dodávať Vám čo najrozmanitejšiu zmes produktov, ktoré sú obmieňané podľa dostupnosti. Vždy vychádzame z ponuky práve dopestovaných produktov. Ak však sú určité produkty, ktoré by ste chceli vymeniť, prosím kontaktujte nás. V debničke, môžete nájsť 10-15 druhov ovocia a zeleniny. Tiež si môžete debničku vyskladať podľa želania.

Aká je cena debničky?

Cena za debničku je uvedená na našej stránke. Pri prvej objednávke zaplatíte za debničku zálohu 20 Eur. Potom pri ďalších objednávkach Vám vždy už iba vymeníme prázdnu debničku za plnú. Jednoduché, však? :)

Keď chcem zo systému vystúpiť, čo mám spraviť s debničkou?

Debničky od sezóny 2022 späť NEvykupujeme. Rokmi sme zistili, že sa naše debničky tak páčia, že nám ich ľudia vracať nechcú. Momentálne máme v obehu už stovky debničiek, preto pre nás viacej nie je možné debničky evidovať. Určite pre Vašu debničku nájdete využitie v domácnosti alebo záhrade, prípadne ju viete posunúť niekomu, komu bude robiť radosť.

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, môžete nám ju poslať na info@liptovskadebnicka.sk alebo zavolať na číslo 0904 861 062.