Najbližšie debničku doručíme:
/ / / /
Objednávky prijímame do:
Váš košík je prázdny

Naši farmári

Predstavujeme Vám našich pestovateľov. Bez ich šetrného prístupu k pestovaniu zeleniny a ovocia by Liptovská debnička nemala úspech. Vo svojich pracovitých rukách majú naše srdce.

Zelenina je vypestovaná šetrným spôsobom u malých farmárov, má svoju chuť a vôňu, čím sa zásadne odlišuje od zeleniny dostupnej v supermarketoch. V čase Vašej objednávky ovocie ešte dozrieva na strome a zelenina rastie v zemi. Preto Vám vieme zaručiť kvalitné a dozreté produkty priamo na Váš stôl.

Naša rodina pestovateľov sa za minulé roky značne rozrástla. Spoznali sme ďalších poľnohospodárov z južného Slovenska. Podarilo sa nám nadviazať spoluprácu s malými farmami, družstvami a pestovateľmi. Najviac nás teší, že nás čoraz viacej oslovujú miestni liptovskí farmári. Kontaktujú nás “susedia”, ktorí sa s láskou a radosťou venujú svojím políčkam, sadom a záhradám v našom bezprostrednom okolí. Takto Vám vieme zabezpečiť prísun čerstvých a zdravých potravín pre Vás a Vašu rodinu.

Teší nás, že vďaka Vám a Vašej podpore môžeme pomáhať pri budovaní našeho poľnohospodárstva, prispievať k prebudeniu vidieka, zlepšovať našu potravinovú sebestačnosť, podporovať trvalo udržateľné obhospodarovanie naších polí, vytvárať pracovné miesta, podporvať vznik nových fariem a vzdelávať spoločnosť.

Július Petrík je pestovateľom z Kamenice nad Hronom. Spolupracuje so siedmimi slovenskými rodinami a tak dokážu vyskladať zaujímavú škálu rôznych produktov. Pán Petrík dodáva svoj špičkový tovar aj do predajne Gazdovského trhu v Banskej Bystrici.

Janko Murín je náš spolužiak a veľmi dobrý kamarát z vysokej školy. Spolu so svojou rodinkou žije v najsevernejšej obci Slovenska - Oravská Polhora. Janko už niekoľko rokov pestuje čučoriedky. Malá rodinná čučoriedková farma rodiny Murínovcov je určená aj na vlastný zber plodov. Preto ak budete mať cestu na Oravu, určite sa nezabudnite zastaviť u Murínovcou a vlastnými rukami si nazbierať tieto vynikajúce bobuľky.

Pán Bogár z Kolárova pestuje tie najchutnejšie, najsladšie a najšťavnatejšie melóny, aké ste kedy jedli. Pán Bogár sa spolu so svojim synom a celou rodinou už desiatky rokov, pri Kolárove vo Veľkej Gúte, stará o svoje polia. Tiež pestuje kapustu, tekvice – maslovú, hokaido, bielu...

Pán Židek zo Svätého Petra je jeden z mála našich väčších pestovateľov. Zameriava sa najmä na pestovanie ovocia – slivky, marhule, broskyne a hrozno. Väčšina jeho produkcie cestuje za hranice nášho územia. Ovocie sa okrem iného spracúva do výživ pre bábätká, preto podliaha prísnej kontrole kvality. Využíva prvky integrovanej ochrany, teda preventívne opatrenia a ekologické postupy ochrany pred škodcami.
Tomuto pestovateľovi ďakujeme, že výlučne pre nás zbiera ovocie vo vysokom štádiu zrelosti plné slnka a prirodzených sladučkých štiav. Naše ovocie tak dozrieva na strome a nie pod plachtami nákladných áut alebo v sklade. Vhodné aj ako prvé príkrmy pre bábätká.

Rodina Balažová z Beňušoviec
Aďka a Braňo na svojej malej farme v Beňušovciach pestujú najmä drobné ovocie – jahody, egreše, maliny, josty, černice a ríbezle. Všetko ekologicky, úplne bez akýchkoľvek postrekov.

Kapustáreň vo Svederníku
Kde v dnešnej dobe sa ešte tlačí kapusta do veľkých niekoľko sto litrových drevených sudov? No predsa v kapustárni vo Svederníku pri Žiline. Kapustička pravá, chutná, primerane “smradľavá”, bez konzervantov a éčok. Len kapusta, rasca a soľ. Vo Svederníku pre nás dopestovali aj niekoľko kíl mrkvy a cibule.

Pán Vrábeľ z Imeľa
Stačí aj malá záhradka, chuť a odhodlanie tvrdo pracovať, a aj na dôchodku môžete robiť to čo Vás baví. V skleníkoch pre nás pestuje paradajky a papriku.

Pán Hanuška z Východnej
Z Východnej k nám prišli vynikajúce, krásne, oranžové tekvičky Hokaido a fantastický domáci cesnak. Na ďalší rok už máme u pána Hanušku objednávku na ešte väčšie množstvo.

Oravské tekvice
Podporujeme projekt pestovania oravských tekvíc rodinami v núdzi.
http://nasaorava.sme.sk/c/7997089/rodina-si-privyraba-pestovanim-tekvic.html

Pán Haverla z Bieleho potoka
Sladký, horský, medovicový medík z oblasti Podsuchá, Veľká Fatra.

Rodina Janáková z Liptovských Matiašoviec
Od rodiny Janákovej sme do debničiek balili vynikajúci, ekologicky pestovaný cesnak.